Kolik je pravdy na „The epxressionless“?

10. září 2014 v 8:00 | Raina |  Záhady · Tajemství
"The epxpressionless? Co to je?" Ještě jste o ní neslyšeli? Fáma o tzv. Expressionless neboli Bez Výrazu před nedávnem zahltila internet. Kolik je však pravdy na tomto děsivém příběhu?"V červnu roku 1972 se v nemocnici Cedar Senai (LA, Kalifornie) z ničeho nic objevila strnulá žena, která vyvolala naprosté zděšení. Bílé oblečení částečně poskvrněné krví, podivný výraz ve tváři pokryté silnou vrstvou make-upu naprosto zakrývající její obočí. Celý výjev připomínající oživlou figurínu ještě podtrhovalo kotě, které svírala mezi zuby…"
Klišé přímo jako z nějakého hororu, že? Pojďme si poukázat na to, kde se tato nemocnice nachází - LA? To je docela velké město, dokonce i zmíněná nemocnice nemá nijak špatnou pověst. Proč se o tom ale nemluvilo dřív než o nějakých… 42 let později? Také se nehovoří o tom, ODKUD přišla. Jestli však nepřistála přímo před nemocnicí, někdo ji musel jisto jistě vidět (nevím jak vy, ale já bych se definitivně vyděsila, kdybych takovou bytost potkala na cestě z obchodu).


"…než se stihl kdokoliv vzpamatovat, kotě upustila a zkolabovala. Lékaři podivnou osobu ihned umisťují na lůžko a hospitalizují. Umyjí ji, převléknou, ale nic se nedozví. Žena ležela úplně v klidu, neprotestovala. Pouze strnule zírala před sebe.
Když se jí však pokusili podat další sedativa, začala se urputnou silou bránit. Ani dva zaměstnanci jí nebyli schopni udržet bez hnutí. To, co se však ani nehnulo, byl právě její výraz.

Lékaři její přítomnost opravdu nevyhledávali, nebylo jim dobře už po pár okamžicích strávených s ní v jednom pokoji. Jednou se dokonce podívala na doktora, který ji kontroloval, a udělala něco, co ho naprosto vyděsilo. Usmála se. Z doktorových úst se vydral křik a uskočil. Nebylo divu: její úsměv tvořily dlouhé špičaté zuby - tak dlouhé, že si podle přítomných musí poranit čelist, když ústa zavře…"


Tu přichází další věc: jak to, že doktoři o jejích zubech nevěděli už déle? Pokud jí vyšetřili, umyli i zkontrolovali, museli si všimnout zubů, které se naprosto vymykají normě!
A pokud by si ani toho jejich "bystré oči" nedokázaly povšimnout, je tu i další faktor. Kočka, kterou svírala v zubech, musel nepochybně někdo uklidit. Nevšiml si, že je provrtaná skrz na skrz podivnými ostrými předměty?


"…Doktor na ní hleděl s děsem v očích. 'Co proboha jsi?' Žena natáhla krk a naklonila hlavu. Stále se usmívala. Nastalo hrobové ticho, které doktorovi připadalo jako holá věčnost. Ostatní zaměstnanci byli mezitím také kontaktováni. Jejich klapot nohou z chodby se ozýval i uvnitř místnosti. Jak to uslyšela, vyletěla ze své pozice a zakousla se doktorovi do krku a vyrvala kus masa. Doktor padl k zemi vykašlávajíce vlastní krev. Žena nad ním stála a pomalu přibližovala svůj obličej k jeho tělu, které pomalu opouštěla duše. Poklekla blíže a zašeptala do ucha umírajícího 'Já…jsem…Bůh'.
Doktorovy oči naplnil strach. To poslední, co viděl, bylo, jak odcházela dveřmi a prosmekla se kolem ostatních…
Od té doby o ní nikdo neslyšel."

Tak, to by bylo. Nevím, jestli si mám myslet, že jsou všichni ostatní doktoři naprosto neschopní nebo jestli je ovládla ta její "Boží" síla. Z tohoto odstavce ani nevyplývá nic určitého, například: proč třeba nikdo nezavolal o pomoc, nekontaktoval policii? Pokud vyšla ven, jak je možné, že si jí nikdo nevšiml?

Ovšem je tu i teorie, že "The expressionless" byla nepovedeným pokusem v tajné laboratoři. Ti ji následně chytili a smazali všechny existující důkazy. Neponořujeme se však až moc do světa sci-fi?Aco si myslíte vy? Existovala či existuje taková bytost? Za jakým účelem vznikla?
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

The Expressionless je...

fakt.
mýtus.

Komentáře

1 Marionell Marionell | Web | 21. září 2014 v 20:30 | Reagovat

Přiznám se, že o tomhle jsem zatím ještě neslyšela, ani nečetla.. a že už teda mám něco málo načteno. Stejně by mě ale zajímalo, jak tyhle fámy vůbec vznikají? Pokud je pravda, ze byla jen tajným laboratorním pokusem, který se později rozhodli zničit a vymazat všechny existující důkazy, jak je možné, že o ni v dnešní době vůbec něco víme? I když těch informací není mnoho. Kdyby skutečně existovala, bylo by okolo její osoby mnohem větší mediální haló. Jak sama píšeš, někdo ji přece musel vidět. A já věřím, že někoho takového by si všimlo spoustu lidí.
Ačkoliv jsem velký fanoušek sci-fi a věřím, že všude okolo je ještě spousta jevů a záhad, kterým lidstvo nerozumí nebo nechce rozumnět, tohle je pro mě možná až moc neuvěřitelné. Spíš jako strašidelná pohádka pro děti, které zlobí. Každopádně, pokud by na tom byla alespoň trocha pravdy, rozhodně bych tuhle paní v noci v parku potkat nechtěla :) Už jen z toho obrázku budu mít dneska v noci těžké spaní :)

2 Severka Severka | E-mail | Web | 22. září 2014 v 14:51 | Reagovat

Uf... díky za noční můry! ^^'

3 Raina ∙ za-obzorem.blog.cz Raina ∙ za-obzorem.blog.cz | 5. října 2014 v 16:47 | Reagovat

[1]: Ano svět je plný záhad, ale lidé sami jsou kolikrát ještě záhadnější. Myslím, že jestli to byla pravda či ne se nikdy nedozvíme... I tak mám ale ráda konspirační teorie či děsivé příběhy - a tenhle mi zrovna padl do oka.
[2]: Nemáš zač, já ráda. *děsivý úsměv* :D

4 raia | creyativite ^∇^ raia | creyativite ^∇^ | E-mail | Web | 10. ledna 2015 v 20:04 | Reagovat

je možné že by nemala výraz (veď to dobre poznáme keď nejaké celebrity majú priveľa botulotoxínu ^_^ ) aj tie zuby by sa jej tam mohli nejako pridať, ale zvyšok je pdoľa mňa hlúposť.

neviem, ten príbeh mi príde skôr ako príbeh a nie ako fakty. neviem či si to nejako prekladala, alebo si to takto našla. pretože to podľa mňa vyzerá ako hororová poviedka.

moźno že tam aj taká žena prišla, a časť z toho je pravda, ale časť si niekto domyslel a príbeh prikrášlil. tá mačka je tam podľa mňa dosť nepravdepodobná.

to že sa doktorovi zahryzla do krku a on zomrel, to by predsa určite rozoberali v médiách, ak nie, muselo by to byť tajné. lenźe na čo by vláda vytvárala nejaké podobné monštrum?

ako nástroj na zabíjanie mi veľmi nepripadá, skôr vydesiť malé deti. možno len bola šialená, bránila sa a zaútočila na doktora. potom vykrikovala že je boh.

a odišla lebo si niekto nerpbil svoju prácu poriadne, prípadne ju nejako omráčili až natoľko že ju zabili a tak to ututlali, že odišla. neviem, príde mi to ako mýtus. ^^

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Vzhled vytvořila www.raina.blog.cz (můj osobní blog.) | Všechna práva vyhrazena.