5 míst, ze kterých leze mráz po zádech

14. září 2014 v 8:00 | Raina |  Záhady · Tajemství
Nedávno se tu objevil článek o nejzajímavějších místech světa. Co takhle nyní sáhnout do soudku a vypíchnout pár lokací, která jsou zajímavá zase svou minulostí?
"Ostrov s děsivou minulostí" - Itálie

I přesto, že jsou Benátky turisticky navštěvovaná oblast, většina z turistů netuší, že k této oblasti patří i ostrov jménem Poveglia. Místo je prý nejděsivější částí Itálie a lidé na něj nemají povolený přístup. Proč?
Místo je nechvalně známé svou historií: V čase morové epidemie (15.-17. stol.) se na tento ostrov odváželi všichni nakažení, kteří zde byli naprosto izolovaní od světa a čekali jenom na smrt. Přibližně 160 tisíc spálených a rozložených těl se smísilo s půdou a daly započít ještě děsivějším událostem. Roku 1922 se zde postavilo sanatorium pro duševně choré. Pacienti neustále mluvili o temných hlasech a zjevujících se bytostí ze země. Kdo by ale věřil duševně chorým? Je to podivné, ale: doktor. Tento lékař, který prováděl údajně na pacientech nelegální experimenty, začal zažívat podivné jevy sám. Nakonec se našel mrtvý pod zvonicí sanatoria.

Lidé dnes vypovídají, že od moře je občas slyšet zvonění zvonu a pár odvážlivců, které toto místo přilákalo svou minulostí, nedokázalo vydržet na tomto místě příliš dlouho a uteklo.

"Les plný mrtvol" - Japonsko

Mechem obrostlé kmeny, tmavá zeleň, koberec z kapradí. Les Aokigahara na severozápadním úpatí hory Fudži vypadá na první pohled jako romantické místo... tedy pouze, pokud vyznáváte své city asi jako Romeo a Julie. Tento les je totiž místem sebevrahů. Jeho pověst se začala rýsovat po roce 1960, kdy japonský spisovatel (Seiko Matsumoto) vydal tragickou knížku, ve které spáchal hlavní hrdina sebevraždu právě na tomto místě. To vyvolalo vlnu "nadšenců", kteří se svým životem naložili stejně, jako ona fiktivní postava. Například pouze za rok 2004 bylo v lese nalezeno 108 sebevrahů.
V dnešní době se v tomto místě scházejí dva druhy lidí: první zde chtějí ukončit život a druzí jsou dychtiví po děsivé atmosféře, kterou toto místo oplývá.
Aby vláda zabránila těmto katastrofám, nechala do lesa umístit cedule, které nabádají člověka nenechat si vzít život tak snadno nebo i čísla na psychologické poradny:

" Psí sebevrazi" - Skotsko

Most Overtoun se nachází nedaleko vesnice Milton. Svou děsivou pověst však nedostal kvůli úmrtí člověka, nýbrž psa - spoustě psů. Od roku 1960 přesně na tomto místě začaly umírat stovky psů. Jak? Jednoduše skočili dobrovolně z mostu. Přibližně 6 psích úmrtí měsíčně, 800 dosavadně a 0 vysvětlení, proč.
Nadešly i případy, kdy pes seskok přežil. Vylezli však opět nahoru a chtěli celou akci zopakovat!"Prokletá stavba San-Zhi" - Tchaiwan

Roku 1978 se spustil architektonický projekt podporován tchaiwanskou vládou s cílem vybudovat futuristické domky pronajímané jako letní vily. Stavba však dokončena nikdy nebyla. Jedním z hlavních důvodů byly místní pověry, které říkaly, že je ona zem prokletá. Po několika smrtelných nehodách při výstavbě stáhla vláda svou podporu ohledně projektu a firma zkrachovala. Po opuštění místa stavební společnost nakonec zničila všechny záznamy detailněji popisující výstavbu a vše, co se odehrálo, bylo zapomenuto v Tchaiwanu.


"Čínská Atlantida?" - Shicheng, Čína

Před 1300 lety se na úpatí hory Wu Shi se rozkládalo starobylé město známé jako Shicheng (Lví město). Před více jak půl stoletím však bylo zatopeno a zapomenuto. Až v roce 2001 ho znovuobjevili potápěči prozkoumávající řeku. Starobylé město zůstalo neporušeno zubem času a Čína ho plánuje časem otevřít i veřejnosti jako turistickou atrakci.
Kam byste se nejraději podívali vy? Znáte ještě nějaká taková místa?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa


Komentáře

1 Ireth Vay Ireth Vay | Web | 15. září 2014 v 15:29 | Reagovat

Prokletou stavbu "San-Zhi" jsem někde viděla - alespoň ten obrázek a ještě sí říkám: Teda, to vypadá divně, jako kdyby se tam stala nějaká katastrofa. A ono fakt! Ani nevím kde to bylo, myslím jsem to náhodně našla v google obrázkách... (a ještě jsem si to chtěla dát jako ilustraci k textu v prezentaci, nakonec to naštěstí vyhrálo něco jiného)

Pak mě ještě dostatečně šokovali psí sebevrazi ve skotsku, tak to je vážně maso. Ani nemůžu najít ta správná slova, co na to říct.

Ostrov v Itálii a les v japonsku - Strašné.

No, kdybych si musela vybrat místo které bych navštívila a že by to bylo sakramentsky těžké, byl by to asi les mrtvol (Atlantida ne, protože mám fóbii ze žraloků)... :)

Povedený článek!

2 Raina ∙ za-obzorem.blog.cz Raina ∙ za-obzorem.blog.cz | 5. října 2014 v 16:49 | Reagovat

[1]: Já jsem nejdřív přemýšlela, jestli nenapsat o tom ostrovu v Itálii celý článek, jelikož je to místo, které mě opravdu nadchlo - i když jsem na něj na internetu narazila jen čirou náhodou. Myslím, že oproti tomu je les mrtvol taková milá procházka :D.

3 Sherry Sherry | 27. října 2014 v 9:17 | Reagovat

Bylo by fajn, kdyby jsi o té Itálii napsala ještě jeden článek zvlášť, protože mě to taky celkem zaujalo :) Každopádně bych tam nechtěla ani náhodou :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Vzhled vytvořila www.raina.blog.cz (můj osobní blog.) | Všechna práva vyhrazena.